Dřevěné výrobky

OSB desky

OSB deska (z anglického Oriented Strand Board) je druh desky vytvořené z dřevěného materiálu lisováním velkých dřevních štepků nebo hoblin v několika vrstvách, zpevněných různým typem pojiva. OSB desky se používají na stavbu domů, obklady stěn, jako krytiny a podobně.

Palubky

Palubky jsou rozsáhlejší dřevěné dílce vyrobené, které jsou frézovány do různých profilů, tlouštěk a délek. Mají široké využití v interiérech (lze jimi obložit stropy, stěny i další prvky) i extreriérech (podbití domů, fasády, ploty, štíty domů apod.). Pila Franěk nabízí podlahové palubky, palubky smrkové, palubky borovicové, podlahové palubky o různých rozměrech, obkladové palubky, palubky borové, palubky v profilu klasik, tatran, soft.

Prahy

Práh je spodní vyvýšená část rámu dveří, oddělující od sebe místnosti, průmyslové prostory či interiér od exteriéru. Prahy se nabízejí v řadě rozměrů, úprav a tvarů.

Laťovky

Laťovky jsou dřevěné materiály, vyrobené oboustranným překlížením dýhami. Laťovkový střed je vyroben obvykle ze smrku nebo jedle. Laťovky se používají na výrobu nábytku, například skříní, stolových desek, lůžkového nábytku nebo dveří.

Překližky

Překližky jsou kompozitní desky vyrobené z více vrstev dřevěných dýh. Jednotlivé dýhy jsou na sebe lepeny křížem, proto má překližka oproti rostlému dřevu lepší rozměrovou a tvarovou stálost.

Plotovky

Plotovky neboli plotová prkna, využitelná, jak název napovídá, především při stavbě plotů. Vyrábějí se v různých tloušťkách, šířkách a délkách, s různě ořízlým zakončením.

Dřevěné palubky na terasy

Palubky na terasy jsou dřevěné palubky, vyrobené speciálně s určením pro využití ve venkovním prostoru, s vysokou kvalitou a mimořádnou odolností.

Lišty

Lišta je podélný prvek často z dřevěného materiálu, který je součástí stavby a plní ochrannou nebo dekorační funkci. V interiéru se může uplatnit podlahová lišta, rohová lišta nebo třeba ochranná schodová lišta. Lišty mohou být i plastové, obvykle pak mají využití v elektroinstalaci. Pila Franěk nabízí lišty rohové, lišty podlahové, lišty zakrývací a další lišty.